Moja ćerkica od 8 godina ima dve male bradavice na ruci. Jedna je sa unutrašnje strane blizu šake, a druga sa unutrašnje strane lakta. Mislim da su to "male dečije" bradavice i nadam se da će proći, jer i ja sam ih u detinjstvu imala. Međutim, nju pomalo nerviraju, a i prijatelji su me posavetovali da je vodim na "spaljivanje", jer su one zapravo prelazne i mogu da se rašire.
    Zanima me Vaše mišljenje o tome i savet šta treba da uradim, jer ja zaista ne znam kakav uopšte način uklanjanja tih bradavica postoji.
    Hvala!

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Bradavice su virusnog porekla, nekada se povlače i spontano, ali se češće razmnožavaju, šire i rastu. Zato Vam savetujem da dete odvedete kod dermatologa, koji će predložiti terapiju (tečni azot, krio pro, radio talase) kojom će se one ukloniti.

Komentari na pitanje: #13806

    • U kojoj klinici se u beogradu vrsi krio pro terapija bradavica na rukama, i koja je razlika izmedju tecnog azota i krio pro, posto mi azot nije pomogao?