Poštovana doktorka,
    imam jedan veliki problem ... Na penisu su mi se pojavile crvene tačkice i nakon nedelju dana su nestale , ali sam imao polni odnos sa mojom devojkom i koristio sam prezervativ i to se opet vratilo.
    Da li je to nekakva infekcija ili sam možda preterao, pa su mi ponovo izašle. Evo, nakon 2 dana one se povlače polako, ali se bojim da se opet ne vrate. Ne znam stvarno šta je to i da li možete da mi date odgovor?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Može biti iritacija, čak i od prezervativa. Ukoliko ga stalno koristite, ne postoji mogućnost infekcije, ali se balanitisi (upale glansa) javljaju i nezavisno od odnosa. Kako se promene same povlače, nemate razloga da brinete, eventualno promenite vrstu prezervativa i ne preterujte sa pranjem, jer i to nekada promeni pH kože, pa se problem vrti u krug. Ako se promene ponovo javljaju, obratite se dermatologu.