Bicu što sažetiji. Problem je počeo pre 15-ak godina, posle veze za jednu noć, ujutru sam se probudio sa mnoštvom sitnih crvenih bubuljica na glansu penisa, koje su posle par dana prsle i ostavljale neku vrstu bele skramice. Otišao sam kod dermatovenerologa posle 10-ak dana, bez rađenja ikakvih analiza, na osnovu simptoma i vizuelnim pregledom konstatovana je gljivična infekcija Candida - 6. grupa. Posle 10 dana lečenja korišćenjem Nistatin masti, simptomi su se delom povukli, ali ne potpuno, ali mi je na kontroli kod istog dermatovenerologa rečeno da je sve u redu i da više ništa ne koristim. Poslušao sam, ali se posle nekog vremena počelo komplikovati tako što su se simptomi iznova vraćali, bezuspešno sam opet koristio Nistatin mast, na nekim delovima glansa sam mogao da vidim izraženije crvenilo i u narednim godinama, sve do danas problem se manifestuje tako što mi se sa glansa svakog dana ljušti tanak sloj kožice uz veoma neprijatan miris. To i dan danas traje i ne mogu imati normalne odnose zbog toga, prilično je iritirajuće. Plašim se da je to postalo hronično i pitam se ima li tome leka. Uradio sam bris uretre i glansa i na gljivice i na bakterije, hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, uradio dva puta u dve različite laboratorije, za svaki slučaj i rezultati pokazuju da je sve u redu.
    Prosto ne znam šta da radim, postajem očajan.
    Sa velikim nestrpljenjem očekujem Vaš odgovor i unapred sam zahvalan.
    Zoran

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Gljivična infekcija glansa penisa ne može da traje 15 godina. Niste napisali da li imate stalnu partnerku, jer je važno da i ona ode kod ginekologa i utvrdi grupu vaginalnog sekreta. Takođe, s obzirom na to koliko dugo traje Vaš problem, ipak je najbolje da se opet javite dermatologu, pregled i razgovor su Vam neophodni.