Poštovana,
    Moj sinčić ima dve godine, ima astmu, dobro kontrolisanu i sklon je ekcemu. Sada je dobio osip po celom telu, pratećen jakim svrabom...Jako je crveno i počinje da se peruta. Pedijatar nam je rekao da je to od upale grla, dermatolog da je virusno, a infektolog da su gljivice. Imao je terapiju Hemomicina, zatim Clialila i Presinga, pa kasnije i Aeriusa.Sada koristimo Daktanol kremu za gljivice i Nistatin kapi za grlo i dalje nema efekta.. Leukociti su mu 11,4...
    Šta dalje kome da se obratim za pomoć?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 26. 10. 2008.
    • Poštovana,
      S obzirom da dete ima i astmu i sklonost ekcemu, moguće je da je neka infekcija (bilo virusna ili bakterijska) pokrenula ekcemsku generalizovanu reakciju. Sumnjam da je osip po celom telu gljivične etiologije, a da je virusne prošao bi za nekoliko dana. Savetujem da se ponovo javite dermatologu, terapija očigledno nije adekvatna.