Htela bih znati zašto mi se u zadnje vreme pojavljuju potkožne akne ili čirići, ne znam kako da opišem, na genitalnoj regiji, koji kao i bubuljica posle nekog vremena sazru, pa se mogu iscediti i onda nestanu. Sada postoji jedna takva promena, ali sa više gnoja, kao da je manji čir u pitanju, pa ne znam kako da postupim s obzirom da je na nezgodnom mestu. Napominjem da redovno održavam higijenu.
    Da li je moguća promena od dnevnih uložaka?
    Bila bi Vam mnogo zahvalna na odgovoru.

    Odgovoreno: 27. 10. 2008.
    • Poštovana, Verovatno se radi folikulitisu, upali oko folikula dlake. Nema veze sa higijenom.U toj regiji može biti posledica depilacije, ali ako to kod vas nije slučaj, za početak ne upotrebljavajte dnevne uloške neko vreme, nekada mogu i oni biti uzrok. Ako se promene i dalje javljaju javite se dermatologu