Poštovana,
    Moj sin ima 28 meseci. Pre pet sedmica mu se pojavilo crvenilo na glaviću penisa, od doktora je dobio fucidin kremu. Crvenilo je nakon 3 nedelje sa glavića nestalo, rupica kroz koju prolazi urin je još crvenkasta. Prilikom kupanja pri zavrtanju kožice penisa primetila sam da se pojavila bela masa preko koje kožica ne može dalje da pređe (izgleda kao da je priraslo za kožu). Glavić je tamo plavo-sive boje. Molim Vas za brz odgovor.
    Zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Dečak je verovatno imao balanitis (upalu glansa penisa) i to je prošlo. Ono što bi trebalo da sada uradite zbog ostalih promena koje opisujete je da se javite dečijem hirurgu (urologu) jer dete po vašem opisu ima fimozu (nemogućnost prevlačenja kožice), pa bi Vam bio potreban pregled i savet kako dalje da se ponašate. Inače je to često kod dečaka, nema potrebe da preterano brinete.