Molim Vas za odgovor. Užasno mi opada kosa, radila sam hemoglobin i nisam anemična! Rekli ste mi u predhodnim pitanjima za rastvor Minoksidil i kupila sam ga, ali u njemu piše da ako se prekine sa korišćenjem, kosa počinje još više da opada?
    Šta još da proverim da nađem uzrok opadanja kose?
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Razlozi opadanja kose zaista mogu biti mnogobrojni, a minoxidil je lek izbora ukoliko postoji difuzno opadanje kose i potrebno ga je koristiti duži vremenski period da bi dao rezultate. Takodje može da se desi da sa prestankom upotrebe imate ponovo isti problem, ali to nije pravilo. Najvažnije je da se Vi ne lečite sami, javite se dermatologu koji će nakon dobro uzete anamneze proceniti šta Vam je potrebno od daljih ispitivanja.