Poštovana doktorka,
    Imam 17 godina i pre par meseci primetila sam da mi se pojavila bradavica na ruci i od tada njihov broj se polako povećava. Pored toga imam i ekcem koji lečim godinama.
    Da li pojava bradavica ima neke veze sa ekcemom? Da li je operacija jedini način da se bradavice uklone? Čula sam da je tečnost koja se nalazi u svežem listu smokve i čuvarkuće delotvorna. Da li je to tačno? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 19. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Bradavice su virusno oboljenje i nemaju veze sa ekcemom. Inače, one se ne operišu, već se koriste razne terapijske opcije da bi se uklonile (tečni azot, radio talasi, laseri). Što se tiče smokve i čuvarkuće, ljudi pokušavaju na razne načine da ih se reše, ali ja to ne preporučujem. Kako se one nekada brzo razmnožavaju, svakako bi trebalo da započnete terapiju, javite se dermatologu.