Moj sin od pre tri godine ima bran mrlju na leđima u predelu leve plećke. Od ovog leta ona je intezivnija i veća, tako da sada zahvata celu plećku i zadnji deo leve ruke iznad lakta. Dete sada ima 8,5 god. Na pregledu kod dermatologa postavljena dijagnoza: Beckers nevus.
    Molim Vas recite mi nešto opširnije o toj vrsti mladeža, dalji tok, uticaj nasleđa...
    Unapred zahvalna,
    Zabrinuta mama

    Odgovoreno: 17. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Beckerov nevus je vrsta mladeža koja se češće javlja kod muškaraca i obično u prepubertetskom periodu i otprilike je anamneza takva kako ste Vi i napisali. Pretstavlja uglavnom kozmetski problem, smatra se da nema veze sa nasledjem i benigne je prirode.Što se daljeg toga tiče individualno je, verovatno će se još povećavati sa rastom deteta,često se na njemu javlja pojačana maljavost. Nekada se može pomešati sa nekim drugim vrstama mladeža.
      Savetujem Vam da povremeno vodite dete dermatologu koji će najbolje pratiti razvoj promene.