Kako se leči vitiligo i da li ima neki lek koji je efikasan?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Lečenje vitiliga nije jednostavno. Postoji dosta terapijskih opcija, odgovor pacijenata na terapiju je individualan, a nekada je moguća i spontana repigmentacija. Na našem tržištu postoji nekoliko preparata za lokalnu upotrebu koji se moraju koristiti duže vreme. Takodje moguće je pokušati i fototerapiju (UV zraci odredjene talasne dužine) specijalnim lampama, ali to zavisis od zahvaćenog dela kože. Terapiju bi svakako trebalo da vam predloži dermatolog, nakon pregleda.

Komentari na pitanje: #12549

    • Molim vas, da li se u nisu prepisuje na recept lek za vitiligo, kubanske proizvodnje, za koji smo culi zadnjih godina, odnosno da li se nalazi na pozitivnoj listi, i kakav stav imate po pitanju tog leka koji se po prici pravi na bazi maticnih celija??? Unapred hvala, molila bih da odgovor dobijem i na moj e-mail. Snezana Gajic