Postavila sam Vam pitanje u vezi alopecije, rekli ste mi da eventualno proverimo zubiće i krajnike i eventualno uradimo krvnu sliku i Fe.
    Rezultati su sledeći: WBC 13,5 G/L Lym 5,4 G/L Mid 0.5 G/L Grn 7.6 G/L Leukocitarna formula: Seg 57%, Lim 38%, Mono 3%, euzo 2%, Fe 9.79 umol/l (8.80-27.00). Krajnici mu jesu uvećani i grlo crveno, ali su nam rekli da je to verovatno virusno.
    Molim Vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Rezultati su sa minimalnim odstupanjima koja nisu značajna i eventualno prate virusnu upalu grla.. Ukoliko je kosa porasla, nema potrebe da ispitujete dalje. Dete nije anemično, što nekada može biti razlog ispadanja na pečate kod dece. Nemate razloga za brigu.