Poštovana,
    Već 8 meseci mi se periodično pojavljuju promene na nogama (tabanima) dijagnostikovane kao dishidroza, užasno su iritirajuće.
    Zanima me kako utvrditi uzrok ovakve pojave, da li postoji genetska predispozicija za ovo oboljenje, da li je prenosiva i na koji način.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Dishidroza je vrlo česta dermatoza, ponavlja se i smatra se da je alergijske prirode. Može se uraditi alergološko epikutano testiranje na kontaktne alergene, da bi se eventualno utvrdio uzrok. Genetska predispozicija ne postoji za to oboljenje, i bolest nije zarazna.