Da li opadanje kose na pečate nastaje samo od stresa ili nečeg drugog? U pitanju je dete od trinaest godina.

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Alopecia areata se danas smatra autoimunim poremećajem, a taj mehanizam može pokrenuti stres, ali i drugi faktori. Dobro je da su očuvani folikuli dlake na zahvaćenom području, tako da kosa uvek ponovo poraste. Kod dece nekada anemija, tj manjak serumskog gvoždja može biti razlog, ali i postojanje nekog žarišta (zubi ili krajnici)