Poštovana,
    imam Pityriasis alba, a to je utvrđeno od strane 4 dermatologa kod kojih sam bila. Imam 22 god i imam ih već dugo, još od detinjstva, ali  vremenom su se skidale same, bez koršćenja nekog leka. Ali, sad neće da se skidaju i kao što sam rekla imam ih već godinu dana. Koristila sam Hydrocortison koji takođe doktor prepisao i nije bilo nikakvog rezultata.
    Mnogo sam zabrinuta što neće da se skidaju...

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Napisala sam Vam prethodno kakva je to dermatoza i trebalo bi da su Vam se promene već povukle. Korišćenje kortikosteroida bi trebalo obustaviti, jer ih koristite već predugo. Nekada ove promene ne reaguju na terapiju, ali razloga za brigu nemate jer je bolest tzv. \"samoograničavajuća\", tako da se promene na kraju uvek povuku.