Imam 38 god., otok desne strane hipofize, otok desne stane paratiroidne žlezde i uvećanu levu nadbubrežnu žlezdu, gde je u svim navedenim žlezdama povećano lučenje hormona prolaktina, kortizola. Bolujem od Prurigo nodularisa, kožne bolesti i prilikom korišćenja Dostinexa, stanje na koži se popravilo za 20%. Sada sam koristila Sandostatin i koža se poboljšala za 30% i ubrzao se metabolizam, sa kojim inače imam problema, prestankom korišćenja amp. ponovo se usporio metabolizam i koža je ponovo buknula.
    Pitanje da li mi hormoni prouzrokuju problem sa kožom i kome da se obratim?

    Odgovoreno: 09. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Prurigo nodularis je dermatoza koja postoji i izolovano, nezavisno od hormonskog poremećaja. Kod Vas je očigledno da su promene po koži povezane sa hormonskim disbalansom, jer se povlače na terapiju od strane endokrinologa. U svakom slučaju kod Vas je potrebno da se pre svega leči osnovna bolest, a dermatolog bi bio potreban zbog dodatne terapije promena po koži.