Da li botox inekcije deluju i na predeo oko usana ili se radi nešto drugo? Šta je to i koliko košta, mislim na nehiruške metode.
    Hvala

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Injekcije botoxa se najuspešnije koriste za vertikalne i horizontalne bore na čelu, i za bore oko očiju, praktično one koje su nastale mimikom (dinamične bore). Mogu se koristiti i za bore oko usana (ako ste mislili na te), ali se tu mora mnogo pažljivije raditi. Ja Vam ih ne bi preporučila za taj predeo. Za predeo oko usana dolazi u obzir, od nehirurških metoda, na primer hemjska rejuvenacija (podmladjivanje), kao i rejuvenacija neablativnim laserima. Obe ove metode iz nekoliko tretmana, izazivaju stimulaciju produkcije elastina i kolagena, samim tim koža dobija svežiji izgled, a bore su pliće. Takođe, ukoliko se radi o nazolabijalnim dubokim brazdama, tu najbolji efekat imaju fileri, supstance kojima se te bore ispunjavaju. Naravno, neke od ovih metoda se mogu i kombinovati, da bi se dobio što bolji efekat, a od izbora zavise i cene ovih intervencija.