Poštovana,
    Na koži ruku (dlanovi, prsti), kao i na stopalu (tabanu) pojavile su mi se, kako bi ih opisao, kao recimo žuljevi od obuće, ispunjeni limfom, koji uglavnom vrlo brzo puknu, malo svrbe i za desetak dana prođu. Ali, to se ponavlja baš učestalo (na nogama), dok na rukama ima pauze i po 5-6 meseci.
    Da li je pitanju neka gljivična bolest ili samo lišaj? I naravno me interesuje koji se oblik terapije primenjuje.
    Unapred hvala,
    Srdačan pozdrav,
    Mišo Dramićanin

    Odgovoreno: 08. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Najverovatnije se radi o dishidrozi, dosta čestoj dermatozi koja se karakteriše pojavom manjih i većih plikova na dlanovima i tabanima, praćenih svrabom. Radi se o alergijskoj dermatozi, i najverovatnije o nekom kontaktnom alergenu. Međutim, i neka druga oboljenja mogu imati sličnu kliničku sliku, tako da bi najbolje bilo da se javite dermatologu radi postavljanja tačne dijagnoze i dobijanja adekvatne terapije.