Od svoje dvanaeste godine imam velikih problema sa aknama i nekim kožnim čvorovima naročito u predelu lica, leđa i iznad ušiju. Dok sam bio mladi govorili su mi da sam u pubertetu, sada sam valjda u klimaksu. Po telu su mi se pojavila kao neka masna tkiva koja tu stoje oko petnaestak godina i koja pomalo rastu. Pošto ih imam puno, zabrinjavaju me. Najveći je veličine većeg klikera. Koža mi je strašno masna.
    Nadam se da mi možete pomoći savetom.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Poštovani,
      Najverovatnije se radi ili o ateromima ili lipomima (benigne izrasline), što je teško zaključiti samo iz Vašeg pisma. Kako promene traju dugo, nema potrebe da se brinete, ove promene su samo estetski problem. Najbolje je da se konsultujete sa dermatologom, koji će Vam predložiti najbolje rešenje za Vaš problem.