Poštovana,
    imam 27 godina, majka sam dvoje dece, već preko dve godine imam problema sa urticarijom, radila sam razne alergološke testove bila sam na raznim dijetama, ali bez uspeha. Na telu mi se pojavljuju otekline i crvenila kože sa jakim svrabom, nekada mi toliko natekne lice, da se sva izobličim i ne ličim sama na sebe.Od terapije pila sam tablete dexsazon i pressing. Uz dexsazon je dobro, drži sve pod kontrolom, čim prestanem da pijem, opet se isto, pojavljuje crvenilo i oticanje.
    Molim da mi date savet šta dalje sa kakvom terapijom ili da me uputite u neku kliniku koja se bavi ovim problemom.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Urticaria (koprivnjaca) je kompleksna bolest koja moze trajati dugo. Kako spada u grupu alergijskih bolesti, prakticno bi jedina prava terapija bila otkrivanje i uklanjanje alergena, ali to u vecini slucajeva nije moguce. Svakako, kako kod Vas traje vec dve godine, bilo bi potrebno uraditi dosta ispitivanja, ne bi li se pronasao uzrok. Uzimanje kortikosteroida (dexason) nije najbolje resenje s obzirom da oni imaju dosta nus pojava.Najbolje je da dodjete na Kliniku za kozne i polne bolestiu Nisu.