Koža na dlanovima mi je suva, peruta se i jako je smežurana. Da li mi možete reći šta bi moglo biti u pitanju?

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovani, izgled i stanje koze posebnu ruku, najvise zavisi od kontakta koze ruku u zivotnoj (agresivni deterdzenti,hemijskka sredstva i sl) i radnoj sredini (priroda posla koji obavljate i sa cime ste u kontaktu). Tu pre svega mislim na iritaciju ili kontaktni dermatitis. Obzirom da niste naveli da postoji i crvenilo, pokusajte sa hidratatnim kremama za negu ruku koje ce te nanositi cesce (bar 5 puta dnevno) i u nesto debljem sloju. Naravno, pri obavljanju posebno kucnih poslova koristite zastitne rukavice.