Pojavio mi se Herpes zoster na levoj slabini. Imam 53 god. Interesuje me da li je pomenuti herpes prenošljiv, tj. da li postoji mogućnost da inficiram svoju porodicu?
    Hvala!

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovani, ukoliko je herpes u stanju vezikula (malih plikova ispunjenih tecnoscu), jeste infektivni (samo za osobe koje nisu prelezale ovcije boginje). Kada se vezikule sasuse, i prekriju krastama, tada niste infektivni. U svakom slucaju izbegavajte nadirektnije kontake sa osobama, dok se promene ne prekriju krastama. Pozeljno je koristiti preparate za jacanje imuniteta i odmor.