Poštovana,
    sinčić je star 25 meseci i rođen je potpuno zdrav i dobio je peticu po oceni lekara nakon rođenja, sa dva meseca starosti u unutrašnjem delu leve butine pojavila se fleka na koži koja se proširila levom stranom tela i zahvatila je levu ruku. U početku smo ga lečili dermatološki, što naravno nije dalo nikakvih rezultata ni najedan tretman i terapiju koja je prepisana. Nakon pregleda kod doktorke Paravine koja nam je prepisala Airol kremu, imalo je pomaka u lečenju, ali se uporno vraća nakon prestanka upotrebe kreme upotrebe. Te fleke su ustvari naslage kože koje su tamnije boje dok ne pređu u fazu opadanja kada se ljušte i najviše reaguje na sunčevu svetlost i ostaje hrapava koža. Bili smo i kod imunologa dr. Kamenova u Nišu koji posle urađenih testova na određene viruse i bakterije nije dao dijagnozu. Inače Mihajlo je treće dete po rođenju, prva dva su rođena i bez ikakvih znakova problema po koži.
    Unapred zahvalan roditelj iz Beograda

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovana gospodjo, Po vasim recima, meni promene najvise asociraju na neku vrstu urodjenog mladeza tj. mladeza koji je cesto kako mi to kazemo verukozne (hrapave, bradavicaste) povrsine (pa je zbog toga i dobio da maze kremu). Najbolje bi bilo da promenu na kozi vaseg deteta slikate i posaljete fotografiju putem mejla. Tada bih bila u mogucnosti i nesto konkretnije da vam odgovorim i savetujem.