Kako da se oslobodim Herpes simplexa koji mi se pojavljuje i do tri puta mesečno i skoro nikada na jednom, već na dva mesta npr. na ustima i u nosu. Krvna slika dobra, kao dodatak pijem cink , selen, kalcijum, vit. C, kompleks B vit. već duže vreme. Imam 31 god. Jako sam zabrinuta zbog toga, jer imam isti problem od detinjstva.
    Veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 06. 10. 2008.
    • Postovana, potrebno je utvrditi (ukoiko je moguce) zbog cega vama stalno izlazi Herpes simplex. Pojava nije neobicna, ali se ipak redje javlja. Potrebno je uraditi dodatne imunoloske analize i proveriti zdravlje od strane interniste. U svakom slucaju, da bi precili pojavu recidiva Herpesa, potrebno je koristiti Tbl. Aciklovir a 400mg 1 dnevno u periodu od 3-6 meseci.