1. Pojava suve kože nakon ujeda krpelja

    Pitanje broj: #144026

    Molim Vas objasnite mi više oko dijagnoze cutis sicca, ili tesna koža imate oko cutis laxa. Kako se to leči? Radi se o mladoj osobi oko 20 godina i pre 7-8 godina je ujeo krpelj, da li to ima neke veze?

    Odgovoreno: 01. 02. 2016.
    • Kao što naziv na latinskom govori o suvoj koži u prvom slučaju, a u drugom o rastegljivoj koži kao da imate višak kože. Što se tiče mogućnosti posledice od ujeda krpelja i ta mogućnost je u opticaju, ali je neophodno uraditi pregled da se vidi lokalizacija i izgled kože s obzirom da navedena prva dva pitanja se ne uklapaju u promene nastale od krpelja, ali promene u smislu atrofije kože mogu biti posledica uboda krpelja i u tom slučaju je koža istanjena, providna sa izraženim venskim krvnim sudovima. Zato vam još jednom savetujem pregled dermatovenerologa radi postavljanja tačne dijagnoze.