1. Crveni pečati po koži

    Pitanje broj: #144019

    Moj momak se bavi rvanjem i većina momaka u njegovom klubu su dobili crvene okrugle pečate po koži, praćene svrabom. Bakterijski nalaz je pokazao da je neko gljivično oboljenje, najbliže zoonozi. Svima se povuklo korišćenjem 2% canestena ili triderm masti. Meni se pojavilo na čelu. Mazala sam canesten ali sam prestala zbog jakog crvenila. Triderm isto nije ublažio svrab. Dermatolog mi je prepisao kansen kremu 1% i kapsule kanazol 100mg. Koristim to već dva dana, svrab je nestao ali ovi pečati se ne smanjuju. Nikada do sada nisam imala ništa poput ovoga, kao ni bilo ko u mojoj porodici. Da li imate predlog za terapiju ili savet za pregled?

    Odgovoreno: 01. 02. 2016.
    • Poštovana,
      U rvačkom sportu su često prisutne gljivične infekcije obzirom na kontakte koje rvači imaju. U vašem slučaju, prema fotografiji koju ste poslali, se takođe radi o gljivičnom oboljenju za koje ste dobili adekvatnu terapiju. Neophodno  je sačekati efekat terapije koji ne može nastupiti za 2 - 3 dana kako navodite da koristite terapiju.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #144019

    • Pečati po šakama koji se ljuspaju ,ne svrbe, pojavili se od kako je sin krenuo u teretanu, o čemu se radi?

    • Postovani, Momak mi ima vec duze vrijeme neke fleke po kozi,koje ne svrbe. Mozete li mi molim vas reci sta je u pitanju. Unaprijed puno hvala

    • Pojavio mi se crveni pečat na koži glave ispod kose Ne svrbi, utisak je kao da pecka , nije jakog bola, lagano se oseća bol koji je neprijatan, sta može biti? Šaljem sliku

    • Na desnoj ruci na zglobu,pojavila se crvena tačka koja je počela da svrbi i da se širi,pritom mi se isto to pojavilo na levoj strani abdomena.Javila sam se dermatologu,prepisali mi terapiju sinodem,al to mi ništa nije pomoglo,onda su mi dali belogent mast i tečni puder.I dalje mi nije dobro niti se umanjilo crvenilo sem što im manje svraba al to traje više od mesec dana.Trebam vaš savet šta dalje.Hvala

    • Andrijana Maksimović 11. 10. 2022.

      Pozdrav, Dešava mi se posle pešačenja( oko 15km) pojavi crvena flekica na celu ili na obrazu. Uvek na istom mestu. Nema oblik i oko 1 cm. Šta da radim? Moj dermatolog trenutno nije u zemlji. Hvala

    • Svekrva mi ima neke pecete po kozi,poslaću vam slike da vidite kako izgleda i o čemu se radi

    • Postovanje, vec tri dana su mi se pojavili crveni krugovi koji mnogo svrbe. Saljem sliku DA vidite o cemu se radi. Mazao Sam sinoderm kremu Ali ne umanjuje svrab niti crvenilo. Hvala

    • Imam crveni pecat na ruci vec duze vreme i ne znam sta je to da li je opasno?

    • Poštovana,pre nedelju dana,na ruci,iznad unutrašnjeg zgloba leve šake,pojavila mi se crvena tačka,bez svraba,u ravni kože.Sumnjala sam da je ujed insekta u pitanju,ali sada više ne znam šta da mislim...Nakon nedelju dana,to se proširilo i izgleda kao pečat,crvene boje,jasno izdefinisanih ivica.Idalje bez svraba,peckanja....Počela sam,uz konsultaciju(pred put na more),da mažem Flogocid.Na more krećem sutra,pa me zanima da li iz priložene fotografije možete da mi kažete o čemu se radi i da li da nastavim sa istom terapijom ili bi možda ipak trebalo nešto menjati.Unapred zahvalna.