1. Bele kvržice na penisu

    Pitanje broj: #144654

    U pubertetu su mi se na skrotumu, paralelno sa vitiligom na koži penisa, pojavile bele kvržice. Lekar mi je rekao da to nije opasno, zarazno i da se ne leči. Sada bih želeo da se rešim tih loptica. Zanima me da li su u piutanju tisonove žlezde (fordisova mesta) ili aterom. Takođe me zanima Vaša preporuka šta raditi po tom pitanju. Napomenuo bih da me ništa ne boli, niti postoji neki neprijatan miris. Šaljem vam sliku u prilogu.

    Odgovoreno: 25. 02. 2016.
    • Poštovani,
      Pregledom fotografije jasno se uočavaju promene koje odgovaraju sebacealnim cistama tj nešto uvećanim lojnim žlezdama. Prema sadašnjoj veličini promena za sada ne bi trebalo preduzimati ništa, izuzev redovne higijene genitalnog predela.
      Konsultacija dermatologa u slučaju povećanja istih ili upalne reakcije.

      Prim dr Petar Bursać dermatovenerolog DZ "Jedro"
      Pozdrav

    • Dobar dan ja bih hteo da vas pitam nesto posto imam nešto belo na penisu i ne znam sta je i da li je to opasno ili je to neki znak polne bolesti,nema nikakvog bola ili neugodnosti, evo slike