Postovani, imam 19 godina i prije tri mjeseca pojavila mi se ova fleka ispod grudi. . U pocetku je bila svetlija ali je sad tamnija. Nemam nikakve simptome. . Ne boli me, ne svrbi ali je jednostavno tu i zanima me sta bi to moglo biti?

    Odgovoreno: 08. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom da je fotografija nejasna to se malo može osloniti na fotos ali vaši navodi da se promena nalazi ispod grudi mogu ukazivati na tz. Intertriginozni (pregibni dermatitis) ili na gljivično oboljenja ispod grudi. Niste naveli dali se promene javljaju obostranio ili samo najednoj strani. Takodje je bitan podatak kakav posao radite koliko ste fizički angažovani kao i koliko se znojite. Potrebno je da se javite dermatovenerologu kako bi se uzela kompletna anamneza i uradio pregled da bise postavila prava dijagnoza i odredila adekvatna terapija.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz " jedro"