Postovani, imam 25 godina i problem sa licem mi se javio unazad 3 meseca. Akne su prisutne u predelu donjeg dela lica, a uz to mi se javilo i opadanje kose praceno svrabom i suvom peruti. Do sada sam ispila 2 kutije dovicin kapsula uz clindasome gel, prepisano od strane lekara, a na svoju ruku sam koristila losion doroslovac i pantenol krem, kao i kreme na bazi cink oksida (sudokrem, mustela) . Nista od gore navedenog mi nije pomoglo. Nemam nikakve poroke i samim tim mi nije jasno sta mi se odjednom desava sa licem. Poslednjim nalazima sam kontrolisala hormone stitaste (tsh, ft4 i ft3) , polne hormone (fsh, lh, prolaktin, estradiol, progesteron, testosteron, shbg, androstenedion, dheas i pth) , od kojih mi je jedino prolaktin povisen i iznosi 560, dok su svi ostali u granicama normale. Sedimentacija mi je povisena i iznosi 14 mm/h, eritrociti 50 ul, plocasti epitel 8/ul, sluz 194/ul, kristali 30/ul. Prvi put sam se javila doktoru sa bolom u desnom donjem delu stomaka, nakon ispijene kutije citeral kapsula otisla sam urologu koji je rekao da je sve u redu, eho abdomena je takodje u redu, a nalazi sedimenta urina nikako da se poprave. Otisla sam dermatologu ali ipak zelim da cujem jos misljenja, jer ne zelim kapsulama da samo privremeno resim problem. Ginekolog mi je rekao da bi ukljucio tretman antibebi pilula u slucaju da mi ova terapija ne pomogne. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 05. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom na vaše godine i terapiju koju ste do sada koristila a koja je korektna dolazi u obzir presdložena terapija od strane ginekologa. U dermatologiji za navedene probleme dobar efekat ima diane 35. Navedenu terapiju koristite po dogovoru sa ginekologom i vašim dermatologom.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz " jedro"