Postovani, po svemu sudeci imam herpes tipa 2 koji se nalazi na donjem delu guza. Ovo je prvi put da se pojavio stoga molim savet kako da ga lecim. Trenutno to mesto mazem sa aciklovir mascu. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 22. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Kako biste bili sigurni o kojem tipu herpes-a se radi potrebno je da uradite elissa test igm i igg na hsv 1 i hsv 2. Lokalna terapija koju ste žapočeli je u redu ali je potrebno po dobijanju rezultat da započnete i terapiju aciklovir tbl a za to je potrebno da se javite vašem lekaru ili dermatovenerologu kako bi ste se dogovorili o dužini terapije a sve zavisno na koliko vam se promene javljaju.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"