Postovani, lecim se od dijabetesa tip 2 i povisenog krvnog pritiska, povremenom imam poiseni holesterol. Povremeno imam izuzetno svrabu. Gon za cesanjem oko noznih zglobova pa navise do polovine podkolenice. Sta moze da bude uzrok ovom svrabu

    Odgovoreno: 02. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Ne navodite dali na koži imate promene ili samo osećaj svraba. Na koži kod dijabetičara se mogu javiti navedene promene u smislu osećaja svraba zbog oštećenja periferne mikrocirkulacije kao i oštećenja perifernih nerava. Navedena stanja možete potvrditi neurološkim pregledom kao i emng nalazom a cirkulatorne smetnje pregledom doppler krvnih sudova podkolenica. Izuzetno je važno da nivo šećera držite pod kontrolom.

      prim dr petar bursać dermatopvenerolog dz "jedro"