Postovani, imam 22 godine i pre 15ak dana mi se pojavilo iz cista mira preko noci crvenilo u predelu ispod vrata i na desnoj dojci. Prvo sam mislila da me je nesto ujelo, ali to je bivalo sve izrazenije, bolno na dodir, nateceno sa malim belim tackicama po sebi. Tackice su nestale, to je nekoliko dana bilo tako jako crveno i nabubreno, a onda je pocelo da svrbi, a nisam mogla da se pocesem jer je bolno. Najzad, samo od sebe se oljustilo i sada na tim mestima imam ruzicaste fleke koje svrbe pomalo. Da li mislite da je bio u pitanju herpes zoster, a obzirom da nisam imala plikove koji pucaju niti bilo kakve druge simptome? Ili moze da bude posledica preteranog izlaganja suncu? Unapred hvala na odgovoru, stvarno bih volela da znam sta je u pitanju!

    Odgovoreno: 01. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Obzirom na rasprostranjenost promena nije isključeno da se radilo o herpes zoster-u ali nenavodite tačno koliko dana je trajao proces. Potrebno je uradoiti serološku analizu na varicella -zoster virus. Inače prema opisu moguće da je bila i neka infekcija.

      prim dr petar bursać dermagtovenerolog dz " jedro "