Poštovani, nakon buubljica, na licu, ostali su beličasti tragovi, a ivice su crvenkaste. Inače imam seboreju. Doktorka mi je prepisala cansen, samo uveče, pošto je sad letnji period. Kaže da je u pitanju gljivično oboljnje gljivicom verticolor. Davao sam bris kože, nema bakterija i nema candide. Moje konkretno pitanje je: pošto nema candide, da li i dalje koristiti cansen i da li biste mi vi mogli dati neku drugu terapiju? Hvala najlepše.

    Odgovoreno: 29. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pitanja i opisa nemože se sa sigurnošću navedena dijagnoza ali je ordinarijus koji je to opservirao smatrao da je to ta dijagnoza. Zavisno od toga koliko dugo koristite navedeni lek dolazi u obzir i obustavljanje navedene terapije uz korišćenje indiferentnih dečijih krema 3 - 4 nedelje potom ponovna kontrola dermatovenerologa ukoliko bi promene bile izražene.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz " jedro "