Postovani, meni je preko noci izrasla kvrzica pored oka, na delu kod slepoocnice. Boli na dodir, tvrda je i nepokretna, velicine do 5cm u promeru. Na istom tom mestu pre dve godine je bila slicna izraslina, ali nije bolela. Tada su mi rekli da je u pitanju ujed insekta pa sam pila amoxicilin i mazala elocom i betrion mascu. Ovu sad sam mazala hidrociklinom i preko noci se malo smanjila, ali i dalje je tvrda i bolna. Sta moze biti u pitanju i kako da resim problem? Pozdrav

    Odgovoreno: 31. 08. 2015.
    • Poštovana,
      U pitanju navodite da vam se pojavila kvržica a u daljem opisu kažete da je promena 5 cm tako da sam sada u dilemi dali su dimenzije tačne dali je 5 mm ili 5 cm. Ukoliko je manjeg promera pretpostavljama da se radi o sebacealnoj cisti ili manjem ateromu obzirom da ste već imali slične promene. Ukoliko se radi o većim dimenzijama pitanje je da li je promena upaljena koliki je otok iznad kože dali ima u centru promene itd. Zato je najbolje obratiti se nadležnom dermatovenerologu kako bi se moglo korektno odgovoriti na vaše pitanje.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"