Poštovani, imam 21 godinu. Pre par dana sam primetila da su mi se na jednom malom mladežu na nozi pojavile dve crne tačkice koje liče na kraste. Da li su ovakve promene uobičajne samo za maligne bolesti? Mladež je inače okrugao, veličine 4mm svetlo smeđe boje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Iz vašeg pitanja se ne vidi dali ste možda povredili navedenu regiju ili ste češali. Promene slične krastama mogu se javiti i kod izrazito sive kože te se na mladežima mogu javiti perutanja ili slične promene. Opbzirom da su podaci nesigurni a i da je potrebno pogledati taj mladež to je potrebno da se javite vašem dermatologu kako se ne bi nagadjalo ovim putem.

      prim dr petar bursać dermatovenerlog dz "jedro"