Moje postovanje, pre 2 god. Sam upala u betonsku rupu, sredinu lista sam udarila o ivicu i taj deo povredila do kosti, noga mi je snimljena i nije bilo povrede iste. Doslo je do infekcije pa sam mesec dana isla na previjanje. Taj deo oko povrede je bio modar. Sada na tom mestu imam rupu i tanak sloj koze do kosti a okolo sirine 5mm jako tamnu boju tog dela koze. Velicina te povrede je oko 3cm i nekada menja boju iz tamno braon u tamno ljubicastu. . To je sa prednje strane noge. Da li zbog toga treba da binem? Inace koza mi je sklona tamim mrljama, na licu imam 10ak velikih pega, (kao one sto zene dobijaju u trudnoci a nemam dece) i svake godine mi se pojavi po koja nova zadnjih 5 god. Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Kako se izpitanja vidi navedena infekcija je sanirana a na tom mestu postoji navedena promena, kako vi navodite "rupa". Mislim da se ovde radi o atrofiji podkožnog tkiva i ulegnuće a ne rupa obzirom da nenavodite prisustvo prekida kontinuiteta kože. Navedene promene koje menjanju boju su vaskularne prirode tako da mislim da treba da pratite stanje ali ne vidim nekih posebnih razloga za zabrinutost. Navedene fleke nalicu pokušajte smanjiti lekovima lokalnim za izbeljivanje. Ima na tržišu više preparata sa antipigmentnim delovanjem. Takodje konsultujte ginekologa uz pregled uz janika.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz" jedro"