(pitanje salje moj decko) imam crvene tockice na sredini glavica prema dole, takodjer i na unutrasnjoj strani kozice, na mjestu koje se preklapa sa tim mjestom na glavicu. Cini mi se i da se malo ljusti koza, ali samo na tockama, postepeno mi se pojavljivalo sve vise, prva tockica prije 4 dana nakon kupanja u rijeci i igranja odbojke u pijesku poslije toga. . (inace mi se kozica prevukla dok sam se kupao, pa nisam vratio, sto znaci da mi je glavic bio izlozen u gacama i pijesku ako je usao i dlakama na medjunozju) . Ispod kupacih gaca nosim i obicne gace koje onda poslje kupanja budu mokre pa je moguce da je i to izritiralo ali nisam siguran. Ne boli me i ne svrbi ovako, ali me malo zaboli na dodir. Imate li neki savjet sto da radim, da li da namazem s necim, posto kod doktora mogu tek u ponedjeljak, a ne bih volio da se zakomplicira. Kuci imam dvije kreme (belogent, plimikol) od prije pola godine kada sam imao balanopostitis ako se dobro sjecam, a ovo sad mi dosta slici na to, samo su tockice vece i u manjem broju iako zauzimaju jednak prostor. . Inace mi je koza jako osjetljiva. A sto se seksualnih odnosa tice, sa svojom djevojkom radim samo oralne stvari i samo s njom tako da mislim da mi to ne moze biti nista. .

    Odgovoreno: 25. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Iz navedenih podataka najverovatnije se radi ponovo o balanopostitisu koji ste imali i ranije ali je potrebno naći uzrok ovog stanja što će te morati potražiti odgovor kod vašeg doktora. Do odlaska doktoru pranje vodom i sapunom kao i obozi sol. Ac. Borici 3% 2 x dnevno.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"