Postovani, jutros je moj muz primetio na desnom ramenu da mu se mladez promenio, od ravnog postao ispupcen i da ga zabolelo kada se prevrtao u krevetu. Odmah smo krenuli na koznu kliniku ali kako mu zakazali tek za par nedelja pregled, morali smo da idemo kid prvog privatnika. Izvestaj glasi ovako. . . Pacijent svetle puti sa diseminovanim naevusima na ledjima i gornjim ekstremitetima od kojih je jedan na kozi desnog ramenog predela promenio oblik, ispupcio se i pocrveneo. Promenu je pacijent primetio prethodnog dana. Dermoskopski nalaz: na kozi zadnje strane desnog ramenog predela prisutan je dermalni papulomatozni naevus globularnog obrasca sa diseminovanim polimorfnim krvnim sudovima i hemoragicnim krvarenjem u centru. Ostali naevusi su bez patoloskih znakova, tkdj dermalni papilomatozni a manji broj su melanocitni retikulocitni. Zanima me tumacenje ovog nalaza, muz kaze da mu rekli da za sada nije opasno i da dodje na kontrolu za dve nedelje a u medjuvremenu da maze mast enbecin.

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Očigledno da je došlo do povredjivanja mladeža i koskutivno krvarenja koje objašnjava ovakvu kliničku sliku te se u tom slučaju preporučuje upravo lečenje i savet kakav je vaš muž dobio od dermatologa koji ga je pregledao. Treba sačekati navedeni period pa se javiti na kontrolu.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"