Poštovani, mom ocu je dijagnosticiran svrab od strane dermatologa. Kao terapija je propisana samo travocort krema, i to samo po dijelovima gdje promjene vidljive. Zanima me šta će ta krema uraditi? Vizualno će te promjene otkloniti sigurno, sadrzi kortikosteroid, a hoće li unistiti taj parazit u potpunosti? Ili će sve samo zamaskirati? Unaprijed hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pitanja nemogu se sagledatio sledeći aspekti. Koliko godina ima vaš otac. Šta pod svrabom podrazumevate da šugu, scabies "češu " ili je samo prisutan svrab što može biti uzrokovano raznim drugim stanjima (šećer, bubrezi, jetra) . Navederni lek može da smanji svrab ali nemože izlečiti šugu ukoliko se o njoj radi za to postoje specifični lekovi. U suštini treba ispitati uzrok svraba.

      prim dr petar bursać