Postovani, pojavile su mi se ove fleke (koje mozete videti na slici) po vratu, grudima i nesto malo po rukama ne svrbe puno vrlo malo. . . Mozete li mi reci o cemu se radi? Hvala puno

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Prema dostupnoj fotografiji i kliničkoj slici promena koje se uočavaju najverovatnije se radi o tz. Pityriasis rosea -gilbert jednom oboljenju koje je virusnog porekla tj uzrok je virus a traje 4 - 8 nedelja bez subjektivnih je tegoba ili veoma malo svrbi kod vlaženjka i pojačanog znojenja. Terapija u principu nije neophodna potrebno nužno održavanje higijene i isključiti dezodorirajuće sapune. Ukoliko i posle 8 nedelja promenei dalje perzistiraju obratite se dermatovenerologu.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"