Poštovani, naime, imam neurodermatitis od 3. Mjeseca života. Mučim muku sa tim i u 27-oj godini nažalost. Sada sam na odmoru, i dobila sam strašan osip po tijelu. Kao koprivnjača samo mnogo gore! Alergična sam na nikl- cobalt pa sam mislila da je to od kreme za sunčanje koja ima miris kokosa- prirodnog izvora nikla kad je hrana u pitanju. 98% tijela mi je zahvaćeno, užasno boli, peče i svrbi. Da li je moguće da sam alergična na sunce? Bila bih još tužnija. Jesam se izlagala suncu ali ne toliko. Napominjem da sam išla na fototerapiju početkom prošle godine. Nisam poslije toga išla ni u solarijum niti se izlagala suncu sve do prije par dana. Šta predlažete? Koristila sam advantan, synoderm galsanu, razblaženi elocom. . . Pila sam allegru i flonidan od antihistaminika. Nisu pomogli. Budući da sam strani državljanin u hr je skupo da idem u hitnu ili ljekaru. Večeras se vraćam u bih, pa ću otići u hitnu službu. Koji je vaš savjet? Hvala vam unaprijed! Pozdrav, maja (bosna i hercegovina)

    Odgovoreno: 24. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Prema fotografiji koju ste priložili uočavaju se urtikarijerne promene na desnoj strani slike a na levoj osip koji bi mogao biti u sklopu preosetljivosti na sunce. Obzirom i na ranije probleme sa kožom najkorektnije je da se javite vašem dermatoplogu kako bi izdiferencirao šta je od sunca šta u sklopu atopije ili je i nova alergija po tipu urtikarije.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"