Imam psoriazu. Po dlanovima i na stopalima koju lecim vec pet godina u kbc. Zemun tu su mi dali dijagnozu; eczema hyperkeratoticum manus et pedis bill l 85 zadnje sam koristio calcipotriol ung. Oko tri nedelje i to mi je u jednom trenutku pomoglo medjutim ponovo mi se vratilo i to u jos gorem obliku sad sam od priljatelja dobio neki pianinski melem, malo mi je smirio ali i dalje imam ragade i puca mi koza i imam bolove pokusao sam sve sto mi je neko preporucio i nista neznam sta da radim bio bih vam zahvalan na pomoci ili da mi preporucite neki lek protivu ove bolesti. . . Unapred zahvalan, dejan

    Odgovoreno: 21. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pitanja nemože se sa sigurnošću mnogo toga zaključiti. Prvo vi kažete da imate psorijazu a da su vam postavili dijagnozu eczema hiperkeratotikum. Ova dilema mora da se razčisti dali imate ekcem ili psorijazu pa tek onda se može govoriti o terapijskim modalitetima od kojih ste jedan i probali sa calcipotriolom. Neophodno je da sa svojim dermatologom redovno pratite stanje i prema tome da se odlučuje koji će se potezi povlačiti. Osnovno je prvo postaviti dijagnozu potom odredjivati terapiju.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro "