Zelela bih da znam sta je ovo na mom prstu. Stoji tu vise od mesec dana sada vec mesec i po. Isla sam kod lekara i radila ultrazvuk jer je lekar mislio da je cista, ali nista nisu pronasli jer se nista ne vidi na ultrazvuku. Boli me samo kada ga pritisnem ili ako bas jace malo iskrivim prst i ponekad svrbi okolo. Mislim da potice od pocetka prsta (blize noktu) jer upravu tu svrbucka ponekad i boli boli. Ali ova izraslina je na polovini gornjeg dela prsta. Nadam se da mi vi mozete pomoci nekako i hvala unapred. Darija

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Iz vašeg se pitanja nemože videti oblik promene veličina i površina. Prema opisu očigledno je postojala sumnja na cističnu promenu. Iz iznetog može se razmatrati mogućnost prisustva dermalne cite, bradavice ili ev. Neke fibromatozne tvorevine. Builo bi korisno videti fotografiju ili da se javite dermatovenerologu na pregled.

      prim dr petar bursać dermagtovenerolog dz" jedro"