Poštovani, već par meseci na licu i čelu mi se pojavljuju plihovi. Izlasku pliha predhodi jak svrab na mesti izlaska, zatim počne jako da peče i onda izađe plih koji je uglavnom ispunjen prozirnom tečnošču, a nekada blago zamućenim retko gnojnim sadržajem. Plih lako puca na dodir i sadržaj se razleti naoklo. Ispočetka po pucanju pliha pojavljivale su se žute kraste, sada ne, već neko vreme iz pliha curi bela tećnost potom se sasuši.

    Odgovoreno: 27. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Prema opisu promena i navodjenja žućkastih krasti nakon prskanja a i pema izgledu jedne od promena na fotografiji najverovatnije se radi o površinskoj infekciji kože. Potrebno je da se javite lekatu u fazi kada imate ovu špremenu sa zamućenim sadržajem kako bi se uzeo bris na kulturu i antibiogram te nakon toga uključila adekvatna terapija.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz"jedro"