Postovani, vec 3 meseca se svakodnevno budim sa upaljenim sitnim bubuljivama po licu a izlaze mi i u toku dana i primecujem da mi se pogorsava jer ih ima sve vise i po koja malo veca pogotovo na bradi, a sad i po koja na ledjima, sto mi se takodje nije nikada desavalo. Bolne su i imaju gnojno jezgro u maloj kolicini. Naime sve ovo me nebi toliko brinulo da mi se desavalo i ranije. Nikada nisam imala problematicnu kozu lica, izlazile su mi jedna do dve bubuljice u pms-u i to je to, pogotovo poslednje 4 godine mi je bas cisto lice i nisam cak ni puder koristila koliko sam bila zadovoljna svojom kozom. Nisam menjala ishranu, kremu jesam na nedelju dana al sam prestala, to je bilo pre dva meseca, ne verujem da je od toga, nista drugo mi ne pada na pamet. Ocajna sam i ne znam sta da radim. Potreban mi je savet. Hvala unapred, srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 01. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Iz vašeg pitanja nemože se jasno razlučiti dali vi u toku noći imate iste promene ili se one javljau ujutro kod budjenja kako se iz pitanja da naslutiti. Bitno je od podataka imati vaše godine, ginekološki status. Promene promenjlčjive ili konstatno prisutne sa pogoršanjem. Navodite korišćenje i menjanje krema koje ste koristili ali ne navodite koje kreme ste koristili. Iz navedenog najkorektnije da se javite dermatovenerologu kako bi se kompetirala anmaneza a izvršio uvid u vaše stanje te postavila adekvatana dijagnoza.

      prim drpetar bursać dermatopvenerolog dz "jedro"