Postovanje, imam par pitanja, pa se nadam da će te mi uspjeti pomoći vašim odgovorom. Ispod ruba glavica pojavile su mi se male sitne " bobuljice ", koje me ne svrbe, ne peckaju, nemam problema sa njima. Zanima me da li trebam da lijecim to ili je to sasvim normalno? I jos nesto, zna mi se desiti da mi se kozica sa glavica pocne guliti, al nema nikakvih krvavih tragova, samo se oguli i to je to, i posle mi glavic bude jako suv, i na mjestu gdje se oguli kozica bude jako crveno, ali se pouce za nekih 15 minuta i posle toga bude sve normalno. Hvala unaprijed na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Prema opisu iz pitanja ovde se najverovatnije radi o naglašenim tisonovim žlezdama koje luče smegmu koja može uzrokovati druge promene koje navodite. Za sada izuzev češće higijene navedene regije druga terapija nije potrebna a nakon 2 - 3 nedelje ako se dešavanje na glaviću i dalje uočavaju potražite savet dermatovenerologa tj. Pregled.

      prim dr petar bursać