Od rodjenja imam mladez na lijevoj, donjoj strani ledja, okruglastog oblika, svijetlokestenjaste boje. Oko njega se nalazi bijeli krug od kad znam za sebe i mladez se nije mijanjao. Isti je oduvijek. U poslednjih nekoliko dana na pojedine pokrete osjetim blago fiskanje ili probod ali kad opipavam mladez sa svim strana i kad ga pritiskam, ne osjecam nista, tako da ne znam da li je to od mladeza ili od necega drugo. Da li mi mozete reci da li imam razloga za brigu jer sam svasta procitala po internetu, da, mladez kada pecka i boli vec je kasno. Jako cu vam biti zahvalna na vasem odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Prema opisu koji dajete radi se o tz. Hallo nevusu. Inače senzacije koje opisujete mogu biti od raznih uzroka počev od obične akne u blizini promene preko drugih iritacija nervnih završetaka a kako navodite faktički promene samog mladeža ne postoje. U svakom slučaju prema simptomatologiji potrebno je da stručno lice pogleda promenu kako bi ste dobili decidiraniji odgovor. Prema vašem opisu najverovatnije da se ne radi o ozbiljnijem problemu.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"