Dobar dan. Imam problema sa kožom. Od oktobra, inače do tada mi je koža bila suva, ali nikada nisam imala sličnih problema. Sada mi se pojavljuju pečati, povremeno. Išla sam na kožno, doktorka mi je rekla da misli da je u pitanju alergija, prepisala mi je xyzal, koji sam redovno pila, međutim, alergija mi se nije povukla. Pečati mi se pojavljuju na rukama, vratu, ponekad na stomaku, u predelu oko očiju. . . Ali svaki put je na različitom mestu. Prisutan je blagi svrab, koji je podnošljiv, ali ponekada i pecka. Pečati su suvi, primetila sam da se dodirom iritiraju i uvećavaju. Inače već godinu dana ne jedem meso, osim ribe. . . Šta vi mislite o čemu se radi? Da li mi preporučujete alergo test, ili možda mislite da mi neki vitamin, mineral i sl. Nedostaje?

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovu vašeg pitanja a i fotografije koju ste poslali najverovatnije se radi o alergijskoj manifestaciji. Stoga je neophodno uraditi pregled pa laboratoriju i potom ev. Odlučiti o testovima i kojim. Preporučujem da se ponovo javite dermatologu kako bi se uradile navedena ispitivanja.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"