Poštovani/a, imam problem sa gljivicama na noktima, oba palca na nogama, i na levoj nozi prst do palca, cosak nokta. Nokti su mi tamno zute boje, ispupceni su malo blizu korena nokta. Nokat na palcu leve noge je upaljen, stalno mi curi neka sukrvica, i koza oko nokta je upaljena i prst je malo natekao. Pre neki dan sam udarila taj upaljeni prst o ivicu kreveta, pa je mestimicno poplaveo. Do sada sam dezinfikovala alkoholom, posle mazala hidrociklin kremu, a ispod nokta canesten kapi. Pocela sam da mazem pre 2 nedelje. Nisam isla kod dermatologa. Problem traje negde od decembra, a nastao je usled nosenja neudobne obuce, pa su mi prvo nokti poplaveli. Nisam alergicna ni na jednu vrstu lekova. (nemam nikakvih ozbiljnih oboljenja, a takodje ni u porodici) . Losa mi je kamera, pa se ne vidi najbolje slika, plava mi je ivica nokta na levoj nozi, kao podliv, na desnoj nozi je nokat samo zut, nije upaljen (pa nije bilo potrebe da i njega slikam) . Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Na osnovo opisa promena na noktima najverovatnije se radi o gljivičnom oboljenju nokta ali promene koje opisujete kao upaljene zanoktice sa curenjem sukrvice moguće su posledice infekcije nakon povredjivanja nokta koji opisujete kao plavičastu boju ali je moguće i da imate urastanje nokta što može takodje dati navedenu sliku. Iz ovih razloga je neophodno da vas vidi dermatolog kako bise odlučio o daljem ispitivanju i tretmanu. Za početak obustavite svaku terapiju sledećih 2 nedelje pa se javite lekaru.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"