Postovanje, bolujem od dermatitis contacta l23, scabies spp. Kako da izlecim tu bolest

    Odgovoreno: 29. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Potrebno je da izbegnete kontakt sa materijama za koje se sumnja da su izazvale ovaj dermatitis ili da se vidi ev. Perzistiranje scabies-a. Inače lokalna upotreba kortikosteroida kao i indiferntne creme mogu dovesti do saniranja ovih stanja. Ne navodite da li ste se javljali lekaru tako da vam savetujem ukoliko to niste uradili da se javite vašem lekaru ili dermatologu.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz "jedro"