1. Jak rastvor hipermangana na koži

    Pitanje broj: #133780

    Molim vas za pomoć. Polila sam kožu jakim rastvorom hipermangana umesto slabim. Sada je prebojena braon iako sam odmah isprala vodom. Da li će se fleke povući i za koje vreme i da li postoji nešto čime mogu da ubrzam da nestanu?

    Odgovoreno: 09. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Navedeno stanje je reverzibilno ali je potrebno vreme zavisno od lokalizacije koju ste prelili jačim rastvorom. Promene će se smanajiti ili izgubiti za 2 - 3 meseca, a sam proces se može nešto ubrzati korišćenjem blagih Keratolitika (urea 10% , ung ac. Salicylici 5% -ako nije na licu.) Možda je najbolje ostaviti da vreme uradi svoje.